Czeska Praga dobra nie tylko na weekend ?>

Czeska Praga dobra nie tylko na weekend

Praga każdego roku przyciąga turystów, którzy odwiedzają miasto ze względu na jego walory turystyczne. Zabytkowe Stare Miasto, Most Karola czy Hradczany to zaledwie kilka powodów, dla których warto przeznaczyć kilka dni na wyjazd do czeskiej stolicy.

Najważniejsze zabytki Pragi

Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od spaceru na Stare Miasto. Punktem obowiązkowym jest tutaj Brama Prochowa, a wchodząc na wieżę ratuszową można podziwiać piękną panoramę praską. Ważnym punktem miasta są Hradczany, znajdujące się na drugim brzegu Wełtawy. Obecnie to kompleks zamkowy z bazyliką św. Jerzego, Belwederem i Złotą Uliczką. Można do nich bardzo szybko dojść przechodząc traktem koronacyjnym przez Most Karola. Praga to również klasztor na Strachowie i Wyszehrad, do których turyści docierają zdecydowanie rzadziej.

Baza hotelowa

Planując wypoczynek w Pradze warto odpowiednio wcześniej zarezerwować noclegi. Dla bardziej majętnych turystów idealne wydają się noclegi hotelowe, turyści nastawieni głównie na zwiedzanie, a co za tym idzie na tańsze noclegi, wybiorą Dizzy Daisy Praga Hostel. Najpopularniejsze hotele i hostele zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta, gdzie również można znaleźć bary i niewielkie restauracje specjalizujące się w daniach kuchni czeskiej, do których serwowane jest czeskie piwo.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *