Wiedeń – austriacka stolica na weekend ?>

Wiedeń – austriacka stolica na weekend

Turyści, którzy zwiedzali Wiedeń, twierdzą, że 2 dni to zdecydowanie za mało, aby poznać wszystkie najważniejsze zabytki i atrakcje austriackiej stolicy. Pełne przepychu pałace, parki i muzea każdego roku przyciągają tłumy turystów, którzy jednocześnie delektują się aromatem wiedeńskiej kawy.

Co warto zwiedzić w Wiedniu

Rodziny z dziećmi chętnie wybierają się do największego w Europie parku – Parku Prater, gdzie znajduje się obecnie jeden z największych lunaparków. Do dyspozycji miłośników karuzeli i szybkich kolejek oddano ponad 280 atrakcji. Wiedeń kojarzy się z Pałacem Schönbrunn, który był wybudowany jako letnia rezydencja austriackich cesarzy. Sercem miasta jest Stare Miasto, w którym znalazł się Ratusz Miejski, Katedra św. Szczepana czy Muzeum Sztuki Współczesnej i Biblioteka Narodowa. Większość najważniejszych zabytków miasta usytuowanych jest wzdłuż Ringu, który jest największą ulicą w mieście. To przy niej jest park ze złotym pomnikiem Straussa, gmach wiedeńskiego uniwersytetu czy parlamentu.

Hotel czy hostel w Wiedniu – gdzie spać

Ważnymi wydarzeniami w życiu miasta jest noworoczny koncert filharmoników wiedeńskich czy organizowany nieprzerwanie od ponad 30 lat maraton Vienna City. Planując wyjazd do Wiednia warto odpowiednio wcześniej zarezerwować noclegi. Bardziej przystępne cenowo dla polskich turystów są noclegi w hostelach, które oferują noclegi w wielu prestiżowych lokalizacjach i w bliskim sąsiedztwie najważniejszych atrakcji miejskich.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *